SİTE HAKKINDA

Sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

Birkaç yıl önce bazı hukuki bilgileri bölümler halinde bilgisayarıma yüklerken bir web sitesi kurmaya karar verdim.

Fakat bunu kendim yapmak istedim. Bunun da iki nedeni var. Birincisi tasarımdan hoşlanıyorum. İkincisi teknik olarak uzun bir süreçte kimseye bağımlı olmak istemedim.

Sonunda sitemdeki her sayfayı kendim hazırlamakta ve yayınlayabilmekteyim. Herne kadar basit gibi görünse de arkasında büyük emek olduğunu söylemeliyim.

Amacım kendi açımdan boş zamanlarımı değerlendirmek ve genel hukuk bilgisine katkıda bulunmaktır.

Uzun vadede bu siteyi bir hukuki kavramlar sözlüğüne dönüştürmeyi ve her Türkçe sayfaya bir İngilizce karşılık eklemeyi planlamaktayım.

Bu sayede sitemin Türkçe bilenlere "Hukuk İngilizcesi", İngilizce bilenlere de "Türk Hukuku" yönünden yararlı olacağını umuyorum.

Ayrıca gelecekte her sayfaya sevdiğim alıntı, şiir, atasözleri vs. içeren bir ek sayfa eklemeyi arzu ediyorum.

Ziyaretçilerin sitem ile ilgili katkı, eleştiri ve düzeltme amaçlı e-mail göndermelerinden memnuniyet duyarım.

 

SİTEDEN YARARLANMA KOŞULLARI

Bu sitede yer alan bilgiler genel ve soyut nitelikte ve sadece Türk Hukuk Sistemi'nin terim ve kavramlarına aşinalığı pekiştirme ve genel hukuk bilgisine katkıda bulunma amaçlı olup hukukun sürekli değişim ve gelişim içinde olması nedeniyle güncelliğini veya doğruluğunu yitirmiş olabilir.

Her ne ad veya başlık altında olursa olsun bu sitede yer alan bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği veya güncelliği konusunda garanti verilmez ve yararlananlara karşı hiçbir hukuki sorumluluk kabul edilmez.

Her olay kendi içerisinde özellik ve farklılık gösterebileceğinden somut olaylarla ilgili olarak her zaman bir avukata danışılması tavsiye edilir.

Tüm hakları saklıdır. Sitede yer alan bilgiler kaynak gösterilmek koşulu ile kısmen iktibas edilebilir.